Dzisiaj jest piątek, 22 marca 2019 r.
Nowości
Katalog win
Alkohole mocne
Wszystkie
Whisky
Koniaki
Wyszukiwanie
Delikatesy
Książki
Opakowania
Zestawy upominkowe
Art. pozostale
Promocje
Doradca
Usługi
Kontakt
O nas
Whisky Glenfiddich 15 Y.O.
Cena : 243.00 zł

Glenfiddich to 15-letnia single malt whisky. Jej charakter jest zasługą dojrzewania w beczkach po Oloroso Sherry oraz w beczkach po bourbonie. Najważniejszy w tworzeniu Glenfiddich jest czas starzenia i nabierania mocy w destylarni Glenfiddich. Nieznacznie słodki smak jest doskonale równoważony przez lekki posmak dębu.


Benriach 10 Years Old (chwilowo niedostępne)
Cena : 188.00 zł

Single Malt whisky, która w większości dojrzewała w tradycyjnych beczkach oraz 25% w amerykańskich baryłkach po bourbonie. Zachwyca intensywnością aromatów - palonego torfu oraz wonnymi nutami miodu, owoców oraz delikatnej dębiny. W ustach urzekający posmak torfu, przechodzący następnie w ekstrawagancką i złożoną mieszankę smaków, w której wspaniale harmonizują ze sobą owoce, wrzos i orzechy z odcieniem dębu i przypraw w tle.


Benriach 12Years Old Importanticus (chwilowo niedostępne)
Cena : 223.00 zł

Importanticus Fumosus czyli Smoky port to limitowana 12-letnia Single Malt whisky z regionu Speyside. Wyprodukowana przy użyciu sporej ilości okolicznego torfu (peated whisky). Proces dojrzewania rozpoczyna w amerykańskich beczkach, a kończy w baryłkach po Porto Aged Tawny. Posiada piękny miedziany kolor oraz nos i usta pełne dymu i słodkiego torfu. Aromaty łączą w sobie nuty alg, wanilii oraz ziół wspaniale dopełniając obecność porto. W ustach wcześniej obiecane, bogate zapachy rozwijają się w pyszne nuty owoców cytrusowych z domieszką porto w tle.


Benriach 16 Years Old Sauternes (chwilowo niedostępne)
Cena : 293.00 zł

To 16-letnie whisky Single Malt jest dojrzewane tradycyjną metodą w amerykańskich beczkach po bourbonie, a następnie przez 2,5 roku w pochodzących z Bordeaux niezwykle rzadkich baryłkach Chateau D`Yquem Premier Cru Superior Sauternes. Posiada głęboką złotą barwę oraz wspaniałe aromaty sułtanek, fig oraz toffi. W ustach bogactwo słodkich smaków, które zawdzięcza specyfice baryłek Sauternes. Dominują słodkie nuty tropikalnych owoców i melona harmonijnie połączone z akcentem toffi oraz sułtanek


Benriach Heart of Speyside
Cena : 112.00 zł

Heart of Speyside, czyli serce Speyside - regionu gdzie produkuje się ten niepowtarzalny trunek - to Single Malt whisky dojrzewane w tradycyjnych baryłkach oraz amerykańskich beczkach po bourbonie. Bursztynowo-złota barwa oraz świeże aromaty wrzosu, owoców oraz słodkich nut miodu i orzechów z odcieniem dębu w tle. W ustach tworzy świeżą i żywą kombinację - akcenty owoców, miodu i wrzosu z domieszką przypraw wspaniale łączą się z łagodnością dębiny.


« 1 » « 2 » « 3 » « 4 » « 5 » « 6 » « 7 » « 8 » « 9 » « 10 » « 11 » « 12 » « 13 » « 14 » « 15 » « 16 » « 17 » « 18 » « 19 » « 20 » « 21 » « 22 »

© Copyright dobre-alkohole.pl 2006. Created by chrome