Dzisiaj jest środa, 20 lutego 2019 r.
Nowości
Katalog win
Alkohole mocne
Wyszukiwanie
Delikatesy
Książki
Opakowania
Zestawy upominkowe
Art. pozostale
Promocje
Doradca
Usługi
Kontakt
O nas
"Sztuka wina " (chwilowo niedostępne)
Cena : 49.00 zł

Autor Richard Zienkiewicz w Sztuce wina przekazuje wiedzę, którą każdy kto chce degustować wino i czerpać z tego największą przyjemność, powinien zgłębić. Dowiadujemy się z niej m.in. skąd bierze się wino, jak się je produkuje, jaki powinno mieć kolor, jaki jest najlepszy wiek wina.


"Szampany i wina musujące"
Cena : 35.00 zł

Podręczny przewodnik wina konesera napisany przez Michaela Edwards'a. Zawiera wszystko, co trzeba wiedzieć o szampanie i winach musujących - szczegółowy opis procesu produkcji, spis pięciuset producentów szampanów i win musujących, lista roczników sięgająca początków XX wieku, charakterystyka wszelkich szampanów, opis różnych metod produkcji szampana i wina musującego, porady dotyczące łączenia wina musującego z potrawami.


"Wna Włoch"(chwilowo niedostępne)
Cena : 44.00 zł

Autorem tego podręcznego przewodnika dla konesera jest Burton Anderson. Ten nieoceniony przewodnik zawiera najbardziej aktualne informacje dotyczące regionów winnych, odmian winorośli oraz producentów win we Włoszech. Pomimo niedawnych zmain w przepisach prawnych, klasyfikację win włoskich nadal uważa sie za najbardziej skomplikowaną na świecie. Burton Anderson bardzo ułatwił wędrówkę po tym labiryncie dzieląc swą książkę na rozdziały poświęcone poszczególnym regionom winiarskim Włoch. Każdy z tych rozdziałów zaczyna się ogólną charakterystyką regionu, której towarzyszy mapa. Następnie autor przedstawia wyczerpującą listę win wraz z notami degustacyjnymi i ocenami gwiazdkowymi. Osobno wymienieni są wszyscy znaczący producenci regionu. Każdy rozdział kończy się informacją o najbardziej charakterystycznych potrawach regionalnych, której towarzyszą rekomendacje dotyczące wyboru odpowiedniego wina oraz o wartych odwiedzenia restauracjach. Całość poprzedzona jest słownikiem terminów związanych z winami włoskimi oraz wyjaśnieniami na temat klasyfikacji i odczytywania etykiet.


"Roczniki win"
Cena : 25.00 zł

Książka Michaela Broadbenta skupia się na jednym, lecz niezwykle istotnym elemencie wiedzy o winach-na rocznikach. Temat ten, zazwyczaj poruszany w kontekście konkretnych regionów winiarskich lub typów win, tu potraktowany został w sposób systematyczny i wyczerpujący. Na wstępie autor pisze na czym polega wpływ rocznika na jakość, styl i wielkość produkcji wina i co decyduje o jakości rocznika. Pozostała część książki uporządkowana jest według regionów i typów win. Znajdują się tu informacje o charakterze roczników oraz o tym, kiedy wina osiągną optymalną dojrzałość. Przewodnik obejmuje trunki pochodzące z największych regionów Francji, najważniejszych krajów europejskich i z krajów Nowego Świata. Dzięki systematycznemu ujęciu i szczegółowemu indeksowi książka może pełnić funkcję praktycznego poradnika umożliwiającego w każdej sytuacji szybkie odnalezienie informacji i oceny win produkowanych w ciągu całego XX wieku.


"Wino" (chwilowo niedostępne)
Cena : 39.90 zł

Autor Jens Priewe napisał praktyczny poradnik, czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o sztuce picia wina. Jens Priewe swoim poradnikiem położył kamienie milowe w dziedzinie wiedzy o winach. Tę książkę napisał dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej na temat właściwego obchodzenia się z winem - dla początkujących i ciekawskich, dla doświadczonych i dla profesjonalistów. Wiedza jaką posiadł autor, jego prosty język i trafne sformułowania sprawiają, że skomplikowane procesy stają się zrozumiałe. Ponad 200 zdjęć i szkiców przejrzyście ilustruje wszystko, co ma znaczenie przy właściwym obchodzeniu się z samym winem i z napełnionymi nim butelkami.


« 1 » « 2 » « 3 » « 4 »

© Copyright dobre-alkohole.pl 2006. Created by chrome